Jan Paweł II był prorokiem, czy Papież widział przyszłość?

Jan_Pawel
Jan Paweł II - Andrea Tornielli //AFP

„Tornielli jest przekonany o mistycyzmie papieża, przy którym inni stawiają znak zapytania. Nie ma wątpliwości, że to, o czym mówi wizjonerka s. Łucja, o czym wspomniał przy jakiejś okazji sam Jan Paweł II, oznacza, że papież miał objawienia. Naprawdę rozmawiał z Jezusem i Maryją.”

Jan Paweł II miał dar przewidywania przyszłości

Andrea Tornielli, jeden z watykanistów, opowiada „Super Expressowi” o faktach, które zebrał na temat życia Jana Pawła II. Ujawnia, że papież Polak był prorokiem, miał dar przewidywania przyszłości. Opowiada też o cudach, które miały miejsce po śmierci Jana Pawła II.

Oto niektóre pytania i odpowiedzi:

„Super Express”: Swoją książkę „Santo Subito. Tajemnice świętości Jana Pawła II” określił pan jako osobisty hołd dla polskiego papieża.
czytaj dalej

Andrea Tornielli: – Chciałem stworzyć książkę, która nie byłaby historyczną czy politologiczną biografią papieża, ale czymś wykraczającym poza ramy drastycznie ograniczające wymiar tej postaci. Poza zwyczajowe analizy, które robią watykaniści. Chciałem pokazać papieża, który zmienił moje życie, także to zawodowe. Mam ten przywilej, że po przejściu na emeryturę Marco Tosattiego bądź dziś Marco Polittiego, w wieku 45 lat zostałem najstarszym aktywnym watykanistą. W przypadku Jana Pawła II pozostałem jedynym, który pamięta czasy sprzed jego pontyfikatu i mógł go obserwować jako świadomy człowiek. Polski papież przez 27 lat był także moim papieżem – w wielu znaczeniach tego słowa.

Eksperci zwracają uwagę, że jest to pierwsza „mistyczna” biografia papieża Jana Pawła II. Do tej pory opisywano go jako polityka, głowę Kościoła. Czy to nie dziwne? Chodzi przecież o przywódcę religijnego.

– Problem w tym, że świadectwa na temat duchowego, osobistego życia papieża mogły się ukazać dopiero po jego śmierci. To generalna zasada Watykanu. Zwłaszcza jeżeli jest to związane z czynieniem cudów, co może być rozważane tylko po śmierci. I dopiero w ciągu minionych pięciu lat dziennikarze i watykaniści mogli zacząć je odkrywać przy okazji procesu beatyfikacyjnego. Odkrywać jego codzienne rozmowy z Bogiem i przyjaźń z Chrystusem. Z tych zeznań i dokumentów jasno wynika, że papież Jan Paweł II był prorokiem.

Prorokiem?

– Miał dar przewidywania wydarzeń z przyszłości. Na przykład w 2000 roku, kiedy cały świat tkwił w niezachwianym optymizmie co do najbliższej przyszłości, podczas mszy przestrzegał, że ludzie zamiast zamieniać Ziemię w ogród spokoju, mogą ją wkrótce doprowadzić na skraj upadku. Po atakach z 11 września 2001 roku słowa z ówczesnej mszy stały się bardzo czytelne. W książce pochylam się nad tym i wieloma podobnymi wydarzeniami.

Spora część książki poświęcona jest cudom czynionym przez Jana Pawła II, rozpatrywanym także w procesie beatyfikacyjnym?

– Jednym z nich jest historia, z którą obcowałem niemal osobiście. Dotyczyła mojej koleżanki, dziennikarki Margarity Errico i jej syna, cierpiącego na chorobę sytemu odpornościowego. Po prywatnej audiencji u Jana Pawła II jej dziecko niespodziewanie poczuło się lepiej. Poprawę potwierdzili też lekarze. Co najbardziej zaskakujące, dziecko samo z siebie napisało do papieża list, w którym podziękowało mu za pomoc. Papież odpisał podkreślając, że podziękowania należą się Bogu, a nie jemu.

Źródła:

http://mojsiewicz.salon24.pl/163864,tornielli-jan-pawel-ii-rozmawial-z-jezusem-nowy-prorok

http://fakty.interia.pl/religia/news/jan-pawel-ii-mial-dar-przewidywania-przyszlosci,1452919,5930

Jedna myśl na temat “Jan Paweł II był prorokiem, czy Papież widział przyszłość?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *