Książki o wierze na wiosnę – Wyjście awaryjne

Wyjście awaryjne , Marcin Jakimowicz – O ucieczkach, powrotach i trudnej drodze do Boga

książka wyjscie_awaryjneNajnowsza książka autorstwa Marcina Jakimowicza, która zawiera w sobie relację z rozmów-wywiadów przeprowadzonych na łamach „Gościa niedzielnego” publikowanych w latach 2005-2008. Niezwykle szczere i poruszające opowieści muzyków, aktorów i księży o walce, duchowej nocy i nawróceniu. O zmaganiach się z własnymi słabościami i wielkim pragnieniu wiary. O niepewności i ucieczce. O balansowaniu na krawędzi śmierci i duchowego odrodzenia. Jakimowicz nie pozwala uciec swoim rozmówcom od odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Czy wciąż warto wierzyć? Wśród rozmówców znaleźli się: Dariusz Basiński, Michał Lorenc, Tomek Budzyński, Alina Janowska, Józef Broda, o. Joachim Badeni i wiele innych ciekawych osób.

Wydawca: Znak
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-240-1326-5
Format: 144×205
Stron: 180
Rodzaj okładki: miękka

Fragment z ksiązki:

Czy myślałeś kiedyś o tym, że ksiądz, który cię spowiada może być niewierzący? Albo kompozytor, którego muzyką zachwycają się miliony ludzi, każdego dnia zmaga się ze sobą i z Bogiem?
I pewnie nie wiesz, jakie to uczucie, kiedy masz nóż na gardle?
Wyjście awaryjne to zbiór rozmów Marcina Jakimowicza publikowanych w latach 2005-2008 na łamach Gościa Niedzielnego. Niezwykle szczere i poruszające opowieści muzyków, aktorów i księży o walce, duchowej nocy
i nawróceniu. O zmaganiach się z własnymi słabościami i wielkim pragnieniu wiary. O niepewności i ucieczce. O balansowaniu na krawędzi śmierci i duchowego odrodzenia.
Jakimowicz nie pozwala uciec swoim rozmówcom od odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Czy wciąż warto wierzyć? Wśród rozmówców znaleźli się: Dariusz Basiński, Michał Lorenc, Tomek Budzyński, Alina Janowska, Józef Broda, o. Joachim Badeni i wiele innych ciekawych osób.

Marcin Jakimowicz – urodzony w 1971 roku w Katowicach. Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Dziennikarz Gościa Niedzielnego. Autor bestellera Radykalni (1998) – poruszających wywiadów z legendami polskiej muzyki niezależnej (Tomasz Budzyński, Darek Malejonek, Piotr Żyżelewicz i Grzegorz Wacław „Dziki”), którzy przeżyli duchowe trzęsienie ziemi i odnaleźli się we wspólnocie Kościoła. Od tej pory wydał jeszcze książki: „Dziennik pisany mocą”, „Dno – dziennik pisany niemocą”, „Drugie dno, czyli muzyka i świąteczny nastrój”, „Tramwaj, kefir i bułka” i „Pełne zanurzenie”. Mąż Doroty, ojciec Marty i Łukaszka.

Jedna myśl na temat “Książki o wierze na wiosnę – Wyjście awaryjne”

  1. Wznowić koniecznie wydanie książki Jakimowicza – Wyjście awaryjne, brak we wszystkich księgarniach, książka doskonała pomocna w drodze nawracania się do Boga.
    Z nadzieja na wznowienie Bożena i wielu innych potrzebujących pomocy i podtrzymania ducha w drodze ku zbawieniu – świadectwa czynią wielekroć cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *