Ksiądz Jerzy Popiełuszko

Ks Jerzy Popiełuszko– osoba duchowna, która pokazała nam jak bardzo możemy wierzyć i że zło dobrem można zwyciężyć. Ksiądz jak wiemy, zginął śmiercią tragiczną, wręcz nie wyobrażalną. Nie dawno byliśmy świadkami jego beatyfikacji, dlatego temat ks Jerzy Popiełuszko jest bardzo na czasie.

Przytaczając jego postać warto wspomnieć a nawet powinno się wspomnieć o ks Jerzy Popiełuszko kazania. Warto zagłębić się w książki, które pokazują jego życiorys, kazania.
Bardzo gorąco polecam książkę- Spotkanie po latach. Wywiady autora Artura Olęckiego.

Jak pisze wydawca:

Zwykle nazwisku ks. Jerzego Popiełuszki towarzyszą słowa-klucze, które mają go ostatecznie dookreślić: „męczennik”, „duszpasterz opozycji”, „kapłan Solidarności”… Artur Olędzki podjął się innego zadania: odnalezienia elementów tożsamości swojego bohatera ukrytej poza słowami kluczami. Sam poznał księdza Popiełuszkę osobiście, jako mały ministrant, o czym opowiada we wstępie. Pamiętany obraz uzupełnił o czternaście punktów widzenia osób, które znały ks. Jerzego bezpośrednio lub dla których jego postać stała się ważnym punktem odniesienia współcześnie.

Książka daje realny i bardzo sugestywny obraz rzeczywistości tamtych lat. Jest głosem świadków, którzy mieli szansę towarzyszyć księdzu Jerzemu w jego dorastaniu do świętości i skorzystali z siły jego świadectwa.

Mocno wybrzmiewa w tych rozmowach prawda, że ks. Popiełuszko nie stał się ofiarą systemu z powodów politycznych. Zginął, gdyż Ewangelia, którą głosił, jednoczyła wokół niego ludzi. A to było bardzo niewygodne dla systemu domagającego się monopolu na duszę narodu…

Można tę książkę kupić w sklepie internetowym, w każdej księgarni katolickiej. Warto ją mieć w swojej domowej biblioteczce, ze względów bardzo istotnych. Patriotyzm, wiara to wartości które powinniśmy przekazywać dzieciom, potomkom. A ta książka pokazuje oblicze czasów PRLu, represji oraz walki o ducha narodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *