Biblia jako tło dziejowe gry przygodowej MMO

Na taki właśnie pomysł wpadł niemiecki deweloper FIAA GmbH. Biblia Online to pierwsza oparta o Biblię gra MMO na przeglądarki internetowe. Beta pierwszego rozdziału ruszy już szóstego września. Gra połączy w sobie elementy gatunków RTS z RPG, a całość oparta będzie o Księgę Rodzaju (Genesis).

gra mmo biblia

W The Bible Online: Chapter 1 – The Heroes naszym zadaniem, jako przywódcy plemienia, będzie zapewnienie rozwoju naszej wiosce oraz niezbędnych surowców. Nie potrwa to jednak długo bowiem Plemię Abrahama należy przeprowadzić z Ur do Haran a następnie Kanaan i tak aż do Ziemi Obiecanej. Po drodze gracz napotka na RPG-owe questy, które mają przybliżyć mniej znane wątki z Księgi Rodzaju. Od razu jednak uprzedzę, że bardziej krwawych i kazirodczych wątków (nie brakuje takich historii w Starym Testamencie) nie należy się spodziewać, bowiem gra przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych. W The Bible Online ciekawie brzmi za to system zmian pokoleń, bo poza Abrahamem pojawią się też jego następcy Izaak i Jakub.

Pierwsza biblijna produkcja przeglądarkowa wejdzie w fazę beta już 6 września. Gra wydawana będzie w formie epizodycznej. Pierwszy odcinek zatytułowany zostanie po prostu The Bible Online: Chapter 1 i pozwoli nam wcielić się w rolę Abrahama i jego potomków, dzięki czemu otrzymamy okazję osobistego wzięcia udziału w doskonale znanych każdemu chrześcijaninowi wydarzeniach.

Chapter 1 ma być strategią MMO. Zadaniem graczy, jako wodzów plemion będzie budowanie wiosek, zajmowanie się surowcami oraz gospodarowanie budżetem. Zmuszeni zostaną do zdecydowania, czy skoncentrują się na wojnie, czy też może na dyplomacji. Cechą wyróżniającą The Bible Online jest to, że plemiona nie mogą zbyt długo pozostać w jednym miejscu. Ostateczny celem gry jest bowiem dotarcie do Ziemi Obiecanej. Przeprowadzenie ludu Abrahama od Ur przez Charan aż po Kanaan nie będzie łatwe i w trakcie tej wędrówki czeka na graczy wiele trudności i wyzwań.

Gra wzbogacona zostanie również elementami roleplaying. Jednym z tego przejawów jest system potomków, dzięki któremu w pewnym momencie rozgrywki pojawią się postacie synów Abrahama, czyli Jakuba i Issaca. Zadania poboczne pozwolą nam natomiast przeżyć mniej znane fragmenty biblijnej opowieści. Dodatkową atrakcją ma być grafika oparta na historycznych badaniach tamtego okresu. Wygląda na to, że przyszła również pora na multimedia religijne, które mogą znaleźć się na półkach sklepów z grami i innymi podobnymi produkcjami . Tylko kibicować 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *