Matka Teresa, Cudowne historie – książka dla każdego

matka teresa książka cudowne historieKsiążka autorstwa o. Leo Massburga, w której prezentuje małe i większe cuda z życia siostry Teresy – stąd właśnie jest tytuł Matka Teresa, Cudowne historie. Każdy z nas ma szansę odnaleźć fragment, który poruszy serce i otworzy duszę na istotę Boga w naszym życiu i najmniejszych zdarzeniach na jakie nie zwracamy zazwyczaj uwagi.

Życie bł. Matki Teresy (1910–1997) przypominało legendę. Albańska dziewczyna, która w wieku osiemnastu lat wstąpiła do zakonu w Irlandii, aby jako misjonarka udać się do Indii, została „Aniołem Ubogich”. Tę niestrudzoną kobietę, którą w roku 1979 uhonorowano Pokojową Nagrodą Nobla, od lat za świętą uznawali nie tylko chrześcijanie, lecz również muzułmanie, hindusi i niewierzący. Ze slumsów indyjskiej metropolii Kalkuty niosła światu przesłanie o chrześcijańskiej miłości bliźniego.

Świadkiem tego był ks. Leo Maasburg. „Ojciec Leo”, jak go nazywała, był przez wiele lat jej kapelanem i doradcą, towarzyszem podróży i tłumaczem. Z okazji setnej rocznicy urodzin „Ojciec Leo” publikuje po raz pierwszy te cudowne, urzekające historie, opowiadające o małych i wielkich cudach, których dane mu było u boku Matki Teresy doświadczyć. Wyłania się z nich portret pełnej humoru i bystrości umysłu, mądrej i energicznej kobiety, która niesie naszej epoce przesłanie nadziei, a zarazem świadectwo bezgranicznej ufności w Bożą miłość, kobiety o sile wiary, która potrafi przenosić góry.

Ks. Leo Maasburg, urodzony w roku 1948 w Grazu, studiował prawo, politologię, teologię, prawo kanoniczne i misjologię w Innsbrucku, Oksfordzie i Rzymie.

Przez wiele lat towarzyszył miejscom gdzie Matka Teresa prowadziła swoją działalność w Indiach, w Rzymie oraz podczas jej licznych podróży do wielu państw; był też jej specjalnym wysłannikiem podczas trudnych misji w Związku Radzieckim czy na rządzonej przez Fidela Castro Kubie. Po śmierci Matki Teresy ks. Maasburg był członkiem zespołu przygotowującego jej beatyfikację. Od roku 2005 kieruje Papieskim Dziełem Misyjnym w Austrii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *