Książka „Wszystko co chciałbyś wiedzieć o niebie”…

Peter Kreeft - Wszystko co chciałbyś wiedzieć o niebie ale bałeś się zapytaćCoś co może trafić do czytelników i zagorzałych wielbicieli stylu w jakim są stworzone książki Szymona Hołownia. Książka Wszystko co chciałbyś wiedzieć o niebie, której autorem jest Peter Kreeft, w zabawny i błyskotliwy a co za tym idzie przystępny sposób odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące nieba. Dzięki stylowi autora bardzo chętnie zagłębiamy się kolejne rozdziały rozważań. Książka interesująca i na pewno trafi do szerokiego grona odbiorów. My ją polecamy! 🙂

Peter Kreeft (spotykany także jako: Peter J. Kreeft) — amerykański apologeta katolicki, pisarz, publicysta, wykładowca uniwersytecki, profesor filozofii w Boston College i The King’s College. Studiował kolejno w Calvin College (bakałarz, 1959), Fordham University (magisterium, 1961; doktorat, 1965), Yale University (studia podyplomowe). W latach 1962–1965 wykładał w Villanova University.

Recenzja wydawcy – Wszystko co chciałbyś wiedzieć o niebie…”.

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o niebie, ale nie śniło ci się zapytać to książka autora, który inspiruje Szymona Hołownię. Peter Kreeft jest profesorem filozofii, autorem około 60 książek na temat Boga, wiary, teologii i filozofii. Kilka z nich zostało już opublikowanych w Polsce. Jego pisarska metoda jest bardzo interesująca dla czytelnika, ponieważ Kreft wybiera najczęściej zadawane pytania na temat Boga i wiary, a następnie odpowiada na nie, korzystając z zasobów swojej ogromnej erudycji, a zarazem w sposób lekki i  błyskotliwy. Niebo to zaś jeden z atrakcyjniejszych tematów. Pytania takie, jak: czy w niebie będzie seks, czy nie będziemy się tam nudzić, jakie będą nasze niebiańskie ciała, czy też, jak pogodzić istnienie nieba z istnieniem piekła, zajmują nie tylko katolików. Ta książka na pewno zainteresuje wielbicieli twórczości Szymona Hołowni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *