Ebooki o tematyce religijnej i nie tylko

ebooki religijne i katolickieNastały takie czasy, że żyjemy coraz szybciej, mamy coraz mniej miejsca i jesteśmy coraz bardziej obciążeni a do tego coraz większa część spraw ważnych zaczyna znajdować się na dysku naszego komputera – są to przyczyny tego, że coraz popularniejsze stają się e-booki, czyli książki w formie elektronicznej. Trend związany z popularyzacją e-publikacji dotyczy w równej mierze książek o tematyce katolickiej, szanowni Państwo dzisiaj zaprezentujemy e-booki religijne. Zobaczmy jaka jest definicja i dlaczego niebawem ebooki mogą opanować świat książek i wydawnictw codziennych.

E-book (także: eBook, książka elektroniczna lub publikacja elektroniczna), e-książka – treść zapisana w formie elektronicznej, przeznaczona do odczytania za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu komputerowym (np. komputer osobisty, czytnik książek elektronicznych, telefon komórkowy, mp5 czy palmtop). Publikacja elektroniczna jest niekiedy ujmowana szerzej, gdyż obejmuje materiały elektroniczne niebędące książkami, jak choćby systemy pomocy. Trudno przeprowadzić precyzyjną klasyfikację i w gruncie rzeczy można przyjmować rozmaite zakresy definicji publikacji i książek elektronicznych. Można jednak przyjąć, że ta ostatnia jest przeniesieniem klasycznej książki czy czasopisma do świata urządzeń komputerowych, co wyraża się choćby w nazwie. Wskutek zacierania się granic między zakresami mediów, tradycyjna książka jest wydawana na papierze, ale niekiedy towarzyszą jej materiały audiowizualne, zawarte na płytach czy kasetach, zaś książka elektroniczna z natury łączy tekst z multimediami, co zawdzięczać można jednolitości elektronicznego medium.

http://pl.wikipedia.org/wiki/E-book

E-booki poruszają przy tym tematy religijne zarówno współczesne takie jak zagrożenia płynące ze zmieniającej się rzeczywistości jaka nas otacza oraz z niebezpieczeństw niewłaściwego wykorzystania zasobów internetu – jednak dużo z nich może być formą ratowania wiekowych wydawnictw, które w formie papierowej nie mają szansy przetrwać tak długo w dobrym stanie.

Antykryzysowy poradnik biblijny  Aleksander Jacycniak

e-book antykryzysowy poradnik rodzinnyGdy zostajesz odepchnięty na margines, gdy musisz udać się w nieznane w poszukiwaniu pracy, gdy wali się cały twój świat, gdy tracisz kogoś bliskiego, gdy załamuje się cała twoja wiara, gdy doświadczasz triumfu zła, gdy spotykasz się z dramatem śmierci, gdy doświadczasz zdrady – we wszystkich tych kryzysowych sytuacjach pomoże ci Słowo Boże, ukazujące ostateczny sens cierpienia i perspektywę przezwyciężenia stojących na drodze przeciwności. Ogólnoświatowy kryzys gospodarczy i jego wpływ na życie zwykłych ludzi stał się dla ks. Aleksandra Jacyniaka SJ motywem podjęcia refleksji nad tym, co w życiu trudne, skomplikowane i bolesne, i odniesienia tego do mądrości biblijnej. Ta książka jest e-bookiem. E-Booki to książki elektroniczne w formacie pdf, stworzone z myślą o korzystaniu z nich za pomocą komputera lub innego urządzenia zawierającego system operacyjny Windows, Mac OS lub Linux (np. laptop, netbook, palmtop, smartfone. telefon komórkowy).

Życie w rytmie słowa  Amadeo Cencini

życie w rytmie słowa ebookKiedyś Słowa Bożego wierni słuchać mogli tylko w kościele, we fragmentach odpowiednio komentowanych przez teologa. Teraz Pismo Święte dostępne jest dla wszystkich i wierzyć należy, że znajduje się ono w każdym chrześcijańskim domu. Jednak żeby treści tej księgi nad księgami rzeczywiście wpływały na nasze postępowanie, bo taki jest ich cel, trzeba nimi żyć na co dzień. A więc nieustannie je zgłębiać, analizować i rozważać, na ile nauki z Pisma Świętego płynące udaje się nam wcielać w życie. Tymczasem samodzielne czytanie i rozumienie Biblii nie zawsze jest proste i łatwe. Trzeba się nam w sztuce tej wciąż doskonalić. Cennych wskazówek na temat, jak umiejętnie korzystać i „jak pozwolić się kształtować przez Pismo” dostarcza wydana niedawno przez Wydawnictwo „Bernardinum” książka znakomitego autora włoskiego Amedeo Cenciniego „Życie w rytmie Słowa”. Czytelnik znajdzie w niej zarówno rozważania teologiczne i filozoficzne o znaczeniu Biblii dla każdego człowieka, jak i wskazówki całkiem praktyczne na temat tego, w jaki sposób z księgi tej korzystać, aby wynieść z niej jak najwięcej pożytku. Uczy „warsztatu” wnikliwego czytania tej szczególnej lektury, zaznaczania ważnych dla czytelnika w określonych okolicznościach i na określonym etapie życia fragmentów, analizowania ich i przyswajania, robienia notatek itp. Książka może być pomocna dla każdego, kto z Pisma Świętego pragnie jak najwięcej zrozumieć i skorzystać, także dla osób uczących religii i przewodników duchowych.

Sekty w internecie  Andrzej Zwoliński

sekty ebookInternet, ale także gry komputerowe, film czy muzyka stały się współcześnie doskonałymi narzędziami dla sekt do pozyskania nowych wyznawców. Książka autorstwa wybitnego i uznanego znawcy sekt w Polsce wychodzi temu naprzeciw. Zawiera dogłębną analizę zjawiska występowania sekt oraz wskazuje na metody uniknięcia ich destrukcyjnego wpływu na współczesnego człowieka.

Jedna myśl na temat “Ebooki o tematyce religijnej i nie tylko”

  1. Fajnie poczytać trochę o ebookach. Sam korzystam z nich i zachęcam innych do tego, jednak mimo wszystko nie uważam by te nowe medium miało zastąpić normalnej papierowej książki. Pewnie za kilka lat tak się stanie, jednak nie tak prędko. Wprawdzie pojawiły się już ebooki w empikach, to ich „skomplikowaność” nie zwiększy na pewno zwolenników. Po pierwsze dużo zachodu przy rozpakowaniu, dekodowaniu ebooka (co innego pdf obecny na wielu stronach www). Po drugie jakość pozostawia wiele do rzyczenia. Ostatnio pytam się znajomych o kwestie książkowe i okazuje się, że jakość papieru na bardzo duże znaczenie. Z tego wnioskuję, że tradycyjna książka nadal będzie miała wielu zwolenników. Tak czy inaczej, jedno i drugie medium ma swoje zalety ale na tym może poprzestanę, bo mógłbym jeszcze opowiadać i opowiadać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *