Rodzice w akcji – rzecz o wychowaniu

rodzice w akcji gajdowieDzisiaj na tapetę bierzemy książkę o wychowaniu, temat trudny i przez wielu traktowany pobocznie – jednak z dużą szkodą dla naszych pociech. Każdy rodzic powinien posiadać swoje sprawdzone metody, które prowadzą do porozumienia między rodzicem a dzieckiem na trudnej drodze wychowania i kształtowania zachowań najmłodszych członków rodziny. Książka „Rodzice w akcji – jak przekazywać dzieciom wartości” to wykładnia doświadczeń Moniki i Marcina Gajdów, którzy to są terapeutami na co dzień pomagającymi setkom rodziców w rozwiązywaniu trudności wychowawczych. Ich książka jest nie tylko wytłumaczeniem przyczyn najczęstszych problemów z dziećmi, ale przede wszystkim poradnikiem, jak się zachować, co zrobić, jak ukierunkować swoje myślenie, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę.

Fragment przedmowy do „Rodzice w akcji”

Kiedy poproszony przez Gajdów, przeczytałem maszynopis książki „Rodzice w akcji”, wysłałem do nich smsa: To materiał na bestseller! Dlaczego? Ta książka dojrzale łączy cztery rodzaje doświadczeń: rodziców, małżonków, chrześcijan i terapeutów rodzinnych. Każde z tych doświadczeń ma dużą siłę przekonywania, ponieważ zabierają głos ludzie dojrzali.

Monika i Marcin przeszli wspólnie długą i intensywną drogę: będąc razem jako rodzina, obserwując, wzajemnie się wspierając, popełniając błędy, czytając i modląc się. Zapis tej podróży jest fascynujący. Mądrość, którą się dzielą, ma jeszcze tę właściwość, że jest pełna pogody. Dzięki tej książce nie tylko dzieci nie stracą ducha, ale i sami rodzice, którzy są niekiedy na granicy rozpaczy, obserwując swe wychowawcze porażki.

Wojciech Jędrzejewski OP (Dominikański Ośrodek Kaznodziejski)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *