Kronika beatyfikacji Jana Pawła II

kronika beatyfikacji jan paweł IIW ostatnim czasie cała Polska żyła wydarzeniami jakie miały miejsce 1 maja 2011 zarówno w naszym kraju w bazylice w Łagiewnikach oraz w centrum wydarzeń na Placu Św. Piotra. Jan Paweł II jest błogosławiony ze względu na swą wiarę, mocną i wielkoduszną, wiarę apostolską – powiedział Benedykt XVI w homilii wygłaszanej podczas mszy na pl. św. Piotra. Nawiązując do tego jak bardzo drogi naszym sercom jest jego postać dzisiaj prezentujemy Kronikę Beatyfikacji – Błogosławiony Jan Paweł II, która stanowi relację z przygotowań oraz z przebiegu uroczystości.

Albumowe wydanie, przygotowywane „na gorąco” już w trakcie i tuż po beatyfikacji. Obszerny materiał reporterski i zdjęciowy z uroczystości w Rzymie i w Polsce, homilia z Mszy beatyfikacyjnej. W albumie także biografia świętości Jana Pawła II, opis procesu i cudu beatyfikacyjnego, wywiad z postulatorem procesu ks. Stanisławem Oderem. Piękne, kolorowe wydanie, przygotowane jako pamiątka wielkiego wydarzenia dla wszystkich, którzy – czy to fizycznie w Rzymie, czy też duchowo w Polsce – brali w nim udział.

Benedykt XVI o Janie Pawle II

„Bycie błogosławionym na wieki Jana Pawła II, które Kościół dziś z radością ogłasza, wpisane jest w te właśnie słowa Chrystusa: „Błogosławiony jesteś Szymonie” i „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Jest to błogosławieństwo wiary, którą Jan Paweł II otrzymał w darze od Boga Ojca dla budowania Kościoła Chrystusowego” – podkreślił papież.

„Radujemy się wszyscy, że beatyfikacja Jana Pawła II ma miejsce w pierwszym dniu miesiąca maryjnego, pod matczynym spojrzeniem tej, która swoją wiarą podtrzymuje wiarę apostołów, i stale podtrzymuje wiarę ich następców, szczególnie tych, którzy są powołani, aby zasiąść na katedrze piotrowej” – dodał.

Benedykt XVI podkreślił, że Jan Paweł II jeszcze jako kard. Karol Wojtyła uczestniczył w Soborze Watykańskim II i zdawał sobie sprawę, że poświęcenie Maryi ostatniego rozdziału dokumentu o Kościele oznaczało wskazanie na nią, jako wzór dla każdego chrześcijanina. „Tę logiczną wizję błogosławiony Jan Paweł II odkrył już w młodości, a następnie pogłębiał i zachowywał przez całe życie” – powiedział . Papież przypomniał, że Jan Paweł II umieścił symbol maryjny w swoim herbie biskupim i zawołaniu: „Totus tuus” – „Cały Twój”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *