Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i szkole

jak mówić żęby dzieci się uczyłyKsiążka na temat wychowania dzieci zatytułowana „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i szkole” to poradnik na temat najtrudniejszego zajęcia jakie istnieje na ziemi – mianowicie, wychowania naszych dzieci. Poradnik pokazuje niezwykłą technikę dialogu z dziećmi (radzi, co mówić i kiedy to mówić) w domu i w szkole. Autorki Adele Faber i Elaine Mazlish starają się zbudować most nad przepaścią miedzy rodzicami i nauczycielami a dziećmi, które dzięki dobremu wzajemnemu porozumieniu się mają szansę stać się kochającymi i twórczymi osobami w dorosłym życiu. Autorki przedstawiają konkretne przykłady zachowań i język, który jest tak ważny w procesie nauczania. Pokazują, jak stworzyć klimat emocjonalny, w którym dziecko będzie mogło z poczuciem bezpieczeństwa otworzyć się na nowe i nieznane rzeczy.

Adele Faber – Znana na całym świecie specjalistka w dziedzinie porozumiewania się rodziców z dziećmi. Mieszka w Long Island w USA. Jest matką trojga dzieci.
Elaine MAzlish – Doświadczenie rodzicielstwa może być najradośniejsze ze wszystkich, jednak może być również frustrujące, irytujące, męczące a nawet przytłaczające.

Elanie Mazlish i Adele Faber poznały się pod koniec lat sześćdziesiątych i właśnie powyższe przeświadczenie zaprowadziło je na spotkania prowadzone przez popularnego psychologa dziecięcego Dr Haima Guinotta. Przez dziesięć lat spotkań, krok po kroku uczyły się nowych sposobów komunikacji, przez co diametralnie zmieniły życie swoich rodzin. Oczywiście na lepsze. Efektem doświadczeń tych dziesięciu lat była ich pierwsza książka „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci” („Liberated Parents/Liberated Children”, 1974), za którą zostały uhonorowane prestiżową Christopher Award za „literacki wkład w afirmację najwyższych wartości duchowych człowieka”. Ich kolejna książka „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” (How to Talk So Kids Will Listen and Listen So Kids Will Talk”, 1980) osiągnęła międzynarodowy  (trwający do dziś) sukces, stając się bestsellerem w wielu krajach. Od tego czasu Elanie Mazlish i Adele Faber cieszą się niesłabnącą popularnością, jako ekspertki w dziedzinie komunikacji między rodzicami/nauczycielami a dziećmi. Elanie Mazlish ukończyła New York University w dziedzinie sztuk teatralnych, pracowała z dziećmi w takich placówkach jak Grosvenor House, czy Lenox Hill Settlements. Ma trójkę dzieci. Od prawie trzydziestu lat prowadzi wraz z Adele Faber na całym świecie seminaria i warsztaty, na których dzielą się swoim doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *