Stąd do nieba – o. Joachim Badeni

stąd do nieba badeniJoachim Badeni to polski prezbiter rzymskokatolicki, o prawdziwym imieniu Kazimierz Stanisław Hrabia Badeni herbu Bończa. Urodził się on 14 października 1912 roku w Brukseli, a zmarł 11marca 2010 roku w Krakowie. Człowiek niezwykły pod każdym niemal względem. Był on współtwórcą krakowskiego duszpasterstwa akademickiego Beczka, opiekunem Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Napisał szereg książek, z których mądrość jego wykorzystują setki ludzi w całej Polsce. Dziś prezentujemy jednak tego człowieka nie tylko jako autora, ale jako pisarza i bohatera opowieści. O. Joachim Badeni to osoba, która występuje w książce ,,Stąd do nieba”, w której to rozmawia z Arturem Spornikiem  i Janem Strzałką na temat życia, egzystencji, szczęścia i miłości do Boga. Podejmuje on również szereg ważnych kwestii, z którymi kościół od wielu lat się już zmaga. Problem wiary i kościoła, mistyczne obcowanie z Bogiem, rutynowe odprawianie mszy świętej. Książka ,,Stąd do nieba” napisana jest w formie przesłania, w którym nie brak ubarwień i anegdot sprawiających, że książkę tą czyta się z niezwykły zainteresowaniem i ciekawością.

Ta ekscytująca rozmowa została przeprowadzona kilka miesięcy przed jego śmiercią. W roku stulecia urodzin, a zarazem w drugą rocznicę śmierci o. Joachima Badeniego została więc wydana książka, która ma na celu upamiętnić tego wielkiego czynem i słowem człowieka.

O. Joachim Badeni uznawany był swego czasu na cudotwórcę, który miał zdolności przywracania zdrowia osobom chorym. Czy możemy w to wierzyć? Jeśli chcemy się przekonać, co sam zainteresowany ma do powiedzenia, musimy przeczytać książkę ,,Stąd do nieba”, w której dominikanin  pierwszy, ale i ostatni raz powiedział to co chciał, by inni usłyszeli.

Na pewno warto postawić na tą książkę, gdyż daje ona pełne obraz wszystkiego, co z kościołem jest związane. z racji formy książki, a więc rozmowy o. Joachima z dziennikarzami, w sposób łatwy, czysty i zrozumiały można odnieść do siebie pełen przekaz, który ten człowiek pragnął nam wszystkim dać.

Czytając samemu książkę od początku do końca, czytelnik zrozumie i pojmie, co znaczy sam tytuł książki i słowa stąd do nieba. Na pewno warto poznać zdanie o. Joachima, by móc przełożyć je na sytuację, w jakiej teraz żyjemy i która nas otacza. Każdy czytelnik wyciągnie z tej książki inne wnioski, ale z pewnością w każdym przypadku, dadzą one pewien rodzaj przesłania, co można robić, jak można żyć i w jakim kierunku iść, by droga którą obraliśmy, prowadziła nas właśnie w kierunku nieba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *