Poznaj bliżej życie i świadectwo św. Charbela

ksiazki katolickie

To święty, o którym nie każdy wie. Wiedza o nim nie wychodzi często poza grono mocno zainteresowanych jego naukami i świadectwem. Postanowiła zmienić to Patrizia Cattaneo, która przygotowała publikację „Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów”. To właśnie w niej zawarła ona kompleksową wiedzę związaną z tym świętym, który znany jest w szczególności ze swoich uzdrowień i cudów, jak mówi to sam tytuł. Św. Charbel, a właściwie Jusuf Antun Machluf był duchownym maronickim, pustelnikiem i mnichem, który działał w XIX wieku.

Za sprawą swoich cudów stał się także świętym Kościoła Katolickiego. Żył w Libanie, gdzie wstąpił do maronickiego klasztoru i przybrał imię Charbel. Prowadził ascetyczny tryb życia, większość swojego czasu spędzał na modlitwach i postach. Po jego śmierci zaczęły dziać się niezwykłe rzeczy – jasna łuna nad grobem, ciało wydzielające aromatyczną ciecz o uzdrawiających właściwościach. Do jego grobu szybko zaczęły napływać rzesze pielgrzymów z całego Bliskiego Wschodu.

O tym, ale nie tylko, mówi książka „Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów”. Można znaleźć w niej oprócz biografii świętego także fotografie z nim związane, dziesiątki świadectw cudów oraz uzdrowień, w tym też z ostatnich lat, modlitwy skierowane do św. Charbela, a wszystkiemu patronuje wstęp napisany przez ks. Jarosława Cieleckiego, który jest największym głosicielem św. Charbela w Polsce.

Publikacja „Charbel. Święty niezwykłych uzdrowień i cudów” autorstwa Patrizii Cattaneo ukazała się w 2013 roku nakładem wydawnictwa Gloria24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *