Przejmująca historia objawień w Lourdes – Film Bernadetta

BERNADETTA. CUD W LOURDES

„Bernadetta. Cud w Lourdes” Jeana Sagolsa – przejmująca historia objawień w Lourdes

29 stycznia do polskich kin trafił film religijny „Bernadetta. Cud w Lourdes” opowiadający wyjątkową historią. Obraz Jeana Sagolsa przybliża w wyjątkowy sposób historię objawień maryjnych w Lourdes oraz postać Bernadetty Soubirous, która ich doświadczyła – to niezwykle przejmująca opowieść, która wzrusza, zachwyca i nakłania do refleksji.

Pomiędzy 11 lutego a 16 lipca 1858 roku Bernadetta Soubirous, zaledwie czternastoletnia dziewczynka pochodząca z małego Lourdes znajdującego się na południu Francji, odbyła serię cudownych spotkań z Matką Boską w grocie Massabielle. Te wydarzenia nie tylko całkowicie zmieniły jej życie, ale i wpłynęły na oblicze całego Kościoła Katolickiego.

Dzisiaj Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes to jeden z największych ośrodków pielgrzymkowych znajdujących się w Europie – co roku przyjeżdża tutaj ponad 6 milionów osób w poszukiwaniu uzdrowienia, pokrzepienia oraz pomocy. Film „Bernadetta. Cud w Lourdes” Jeana Sagolsa to wyjątkowe uzupełnienie podróży w te strony, a także może stać się impulsem do odwiedzenia Lourdes – razem z nim można jeszcze bliżej poznać historię stojącą za tym Sanktuarium Maryjnym.

cud w lourdes

Bernadetta Soubirous, która grana jest w filmie przez Katie Miran, nie jest cukierkową postacią, jakby zdjętą prosto z religijnego obrazka. To prosta i nieco krnąbrna nastolatka, która chce dać wszystkim świadectwo tego, czego doświadczyła. Jednak niezwykłe objawienia stały się dla niej dużym obciążeniem, ponieważ musiała na początku stykać się z niezrozumieniem i upokorzeniami, by opowiedzieć o tym innym. Na szczególną uwagę zasługuje realizm jej postaci, a także odmalowanie rzeczywistości historycznej ówczesnej Francji – w ten sposób historia opowiedziana przez Jeana Sagolsa staje się tak przejmująca i jednocześnie fascynująca, także dla tych osób, które poszukują dla siebie wiary.

reżyser Jean Sagols

Za wyjątkową kreację Bernadetty Soubirous odpowiedzialna jest Katie Miran, która otrzymała za nią nagrodę na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. W pozostałych rolach zagrali między innymi: Alain Doutey jako Dr Dozous, Alessandra Martines jako Louise Soubirous, Francis Huster jako Prokurator Vital Dutour, Francis Perrin jako Komisarz Jacomet, Gilles Lemaire jako Prevot, Michel Aumont jako Ojciec Dominique Peyramale, Nicolas Jouhet jako François Soubirous.

Film „Bernadetta. Cud w Lourdes” wchodzi do kin już od 29 stycznia 2016 roku – będzie wyświetlany w wybranych kinach w ramach akcji „Filmy, które zmieniają życie”. Więcej informacji, w tym również lista kin, znajduje się na stronie internetowej: http://bernadetta-film.pl/ oraz galeria zdjęć tutaj: http://bernadetta-film.pl/galeria-zdjec/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *