Nowy Album Oto Człowiek Ojca Adama Szustaka

Ojciec Adam Szustak to niesamowity rekolekcjonista, który jak nikt działa w internecie i pokazuje, że Słowo Boże to temat ciekawy i warty omawiania, z jego działań w ramach projektu rekolekcyjnego powstał niesamowity album.

oto człowiek - nowa książka op rafał szustak

Książka „Oto człowiek” to podróż w poszukiwaniu istoty człowieczeństwa, w którą zabiera nas O. Adam Szustak OP. To dominikanin i popularny rekolekcjonista. Urodził się 20 lipca 1978 r. w Myszkowie. W 1999 r. wstąpił do zakonu dominikanów, gdzie w sierpniu 2000 r. złożył pierwsze śluby zakonne, a w kwietniu 2004 r. śluby wieczyste. W tym samym roku, w grudniu, przyjął święcenia kapłańskie w Zakonie Braci Kaznodziejów.

O. Adam Szustak był m. in. duszpasterzem akademickim DA „Beczka” w Krakowie, wiele podróżuje, jest autorem książek, np. „Góra obietnic”, „Plaster miodu” czy „Wilki dwa. Męska przeprawa przez życie.” Ta ostatnia powstała na bazie rozmowy z liderem grupy Luxtorpeda, Robertem Friedrichem. To poważna, męska rozmowa o zmaganiu się z trudami życia i walce dobrego wilka ze złym.

adam szustak op

Najczęściej szukamy wielkich olśnień, odkrywczych znaczeń tekstów Ewangelii, jakichś wywracających życie przemian, a tu celem jest to, by po prostu iść. Podążać drogą, którą szedł Jezus, i mijać zakątki, ulice, patrzeć na ludzi. Podążać krok w krok za Nim, obok Niego, z Nim. Tak po prostu. Bo w tej drodze może być ukryta łaska dla nas. A w życiu chodzi właśnie o to, „by łaska siadła”.

Adam Szustak OP

 

Poza tradycyjnymi publikacjami, O. Adam Szustak OP dał się także poznać jako autor kilkunastu audiobooków oraz aktywny youtuber i vloger. Zamieszcza w internecie relacje z rekolekcji oraz inne realizacje, jak „Nocny złodziej czy serie: „Pomarańczarnia” i #jeszczepięćminutek. Na podstawie 75 odcinków serii #jeszczepięćminutek powstała także książka oraz słuchowisko radiowe. Od 2012 roku można podziwiać działalność internetową O. Adam na kanale Langusta na palmie.

langusta na palmie - rekolekcje adam szustakKim jest rekolekcjonista Ojciec Adam Szustak?

Jednak O. Adam Szustak to przede wszystkim rekolekcjonista-podróżnik, który chce docierać ze Słowem Bożym do najodleglejszych zakątków świata, zgodnie ze swoją dewizą „głosić Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby”. Jego wyprawy to także duchowe poszukiwania, a książka „Oto człowiek” to efekt jednej z takich podróży. Autor udał się w podróż śladami Jezusa, do Jerozolimy, razem z ekipą portalu Stacja7.pl. Celem była odpowiedź na pytanie: kim jest człowiek? Wynikiem tej podróży jest album zawierający piękne zdjęcia z Ziemi Świętej oraz wiele ciekawych obserwacji i przemyśleń.

Źródła informacji i publikacje na temat Ojca Adama Szustaka:

Celem O. Adama Szustaka nie było poszukiwanie spektakularnych olśnień czy zaskakujących odkryć ewangelicznych, a po prostu podążanie drogą, którą szedł Jezus, mijanie zakątków, które on mijał. To także obserwacja innych ludzi, którzy podążają tą samą drogą, ich emocji i zachowań. Ważne, aby bacznie obserwować czy w tej drodze ukryta jest łaska i nie przegapić jej.

oto człowiek rekolekcje adam szustak
Motyw przewodni to ogród, w którym wszystko się zaczyna i kończy. To nawiązanie do Edenu, ale także do gaju oliwnego, gdzie Jezus dokonał życia na krzyżu, ale w którym także zmartwychwstał. Ogród staje się początkiem drogi, a jakie są dalsze kroki i refleksje można przeczytać właśnie w książce O. Adama Szustaka „Oto człowiek” oraz posłuchać podczas powstałych na bazie tego wydawnictwa serii internetowych audycji wielkopostnych na portalu Stacja7.pl.

Rekolekcje Oto Człowiek na YouTube – CZ 1

Rekolekcje Oto Człowiek na YouTube – CZ 2

Zdjęcia z malowniczej Jerozolimy gdzie zostały zrealizowane rekolekcje Oto Człowiek – zapierają dech, dają nadzieję, budzą dobrego ducha …

rekolekcje oto człowiek - adam szustak jerozolima rekolekcje oto człowiek - adam szustak ziemia święta - rekolekcje oto człowiek - adam szustak rozważania - rekolekcje oto człowiek - adam szustak

Jedna myśl na temat “Nowy Album Oto Człowiek Ojca Adama Szustaka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *